Czwartek, 05 stycznia 2023 roku

Aleja Niepodległości otwarta. W poniedziałek rusza przebudowa ul. Strzeleckiej

Ponad 2 km nowej drogi, chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa na całej długości oraz remont ulicy Podgórnej – w konsekwencji: poprawa bezpieczeństwa ruchu w centrum, lepsza dostępność firm zlokalizowanych w południowo-zachodniej części miasta, no i nowe możliwości rozwoju dla Gostynia. Aleja Niepodległości już otwarta! Inwestycję wsparł również powiat gostyński. Co ważne, w najbliższym czasie ruszy kolejna modernizacja – przebudowa ul. Strzeleckiej w Gostyniu.

Budowa alei Niepodległości to największa drogowa inwestycja w historii gminy Gostyń. Równocześnie też najdroższa (nieco ponad 18 mln zł), ale z najwyższym jak dotąd dofinansowaniem (ponad 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych).Swoje wsparcie w wysokości 1,5 mln złotych przekazał także powiat gostyński

Aleja Niepodległości połączyła ulicę Leszczyńską – poprzez Brzezie i Osiedle Słoneczne – z ulicą Podgórną oraz Wrocławską. Po jednej stronie jezdni, która ma szerokość 7 metrów, znajduje się ciąg pieszo-rowerowy, a po drugiej – chodnik. Droga przygotowana jest także pod potrzeby komunikacji zbiorowej – zbudowano 6 zatok autobusowych.

To nie koniec inwestycji w tej części miasta. Już w najbliższy poniedziałek rusza przebudowa ul. Strzeleckiej w Gostyniu (od ronda Czarnego Legionu) w kierunku Brzezia na odcinku prawie 560 mb. Koszt zadania to 4 370 440,51 zł. Część środków pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach zadania planuje się roboty drogowe (nawierzchnia, chodnik po lewej stronie wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej, budowa parkingu na wysokości budynku bowlingu  tzw. ”kręgielnia”, budowa zatoki autobusowej oraz zjazdów do posesji), kanalizacyjne (budowa kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i studzienkami), elektryczne (nowe oświetlenie uliczne, przebudowa telekomunikacyjnej) i teletechniczne.

Prace, których wykonawcą jest Przedsiębiorstwo drogowe ,,Drogbud” Sp. z o.o. ruszają już w najbliższy poniedziałek. W związku z tym od 09.01.2023 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem. Ruch będzie odbywał się wahadłowo.