Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 15 maja 2020 roku

Bezpiecznie i praktycznie. Stacja do dezynfekcji rąk w Wydziale Komunikacji

Stacja do dezynfekcji rąk służyć będzie klientom korzystającym z usług Wydziału Komunikacji. Urządzenie ufundował lokalny przedsiębiorca – Rafał Maćkowiak, prezes zarządu firmy RASSKA Sp. z o.o.  Stacja jest praktyczna – 10 litrów płynu dezynfekującego wystarczy na obsługę 8 000 osób.

Clear hands to urządzenie, które w łatwy i bezpieczny sposób pozwala na dezynfekcję rąk. Aby je uruchomić, wystarczy nadepnąć na mechaniczny napęd. Wówczas z podajnika rozporoszony zostanie płyn do dezynfekcji. Stacja jest prosta w obsłudze i nie wymaga zasilania w energię.

Od piątku 15 maja urządzenie zamontowane zostało przy wejściu do Wydziału Komunikacji na ul. Wrocławskiej  154. Każdy klient korzystający z usług wydziału, jest zobowiązany zdezynfekować dłonie przed wejściem. – Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gostyńskiego jest dla nas najważniejsze. Wydział Komunikacji to w ostatnim czasie najczęściej odwiedzany urząd. Stąd decyzja, by stacja do dezynfekcji rąk stanęła właśnie w tym miejscu – mówił Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

Urządzenie wyprodukowała firma RASSKA Sp. z o.o., której prezesem zarządu jest lokalny przedsiębiorca – Rafał Maćkowiak. Przygotowane zostało z myślą o obecnej sytuacji epidemiologicznej. Może być wykorzystywane w firmach, marketach i innych miejscach użyteczności publicznej. Firma prowadzi sprzedaż urządzeń, postawiła jednak przekazać kilka sztuk bezpłatnie na rzecz lokalnych społeczności.  Do tej pory stację zamontowano w Pogorzeli. Drugie urządzenie od piątku znajduje się przed powiatowym urzędem.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies