Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 13 sierpnia 2019 roku

Było muzycznie i smacznie. Przedsmak Dożynek Powiatowych na deptaku


Deptak w sobotnie przedpołudnie opanowała grupa „Semplicze”. Wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Gostyniu zachęcała mieszkańców powiatu gostyńskiego, by 15 sierpnia spędzić na Dożynkach Powiatowych „Dobre Smaki Powiatu” na Świętej Górze. Oprócz tego przechodnie częstowani byli ciastkami francuskimi. Mieli także okazję do wypełnienia kuponu konkursowego. Losowanie nagród – bonów do wykorzystania u lokalnych producentów – odbędzie się podczas dożynek.

Tradycją stało się, że w sobotę poprzedzającą dożynki na deptaku odbywa się happening. W tym roku było muzycznie i smacznie. Przedsmak tego, co odbędzie się 15 sierpnia zaprezentowała grupa: „Semplicze”. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego mogli też spróbować ciastek francuskich, a także wypełnić kupon konkursowy. Wśród wszystkich osób, które wrzuciły go do urny, lub zrobią to podczas dożynek powiatowych wybranych będzie 10 szczęśliwców, którzy otrzymają bony do wykorzystania w sklepach: Konarczak, Kaczmarek, Ciążyńscy oraz Jesiak.

Podobnie jak w poprzednich latach dożynki powiatowe rozpoczną się tradycyjnym obrzędem Święta Plonów. Po mszy św. koncelebrowanej zaplanowanej na godzinę 12.00, odbędzie się festyn dożynkowy, który rozpocznie uroczystość obrzędowa i koncert Świętogórskiej Orkiestry Dętej. 
Po części oficjalnej zapewniamy atrakcje dla całych rodzin.Tradycyjnie odbędzie się wspólne gotowanie z Robertem Bochenko na bazie produktów, które otrzymały do tej pory „Dobre Smaki Powiatu”.

Zaplanowano także mnóstwo atrakcji dla dzieci – animacje rękodzielnicze, warsztaty kulinarne, czy chlebowe przedszkole. Tradycyjnie na placu kultowym zaprezentują się lokalni producenci: piekarze, wędliniarze, producenci miodów, smalców, soków i inni. Po raz trzeci stanie też wiejskie targowisko – gdzie mieszkańcy będą mogli zakupić specjały prosto od producenta.

Kolejny raz zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, w czasie którego będzie można dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli obejrzeć też koncert filmowy w wykonaniu teatru tańca Art Dance. W czasie widowiska zaprezentują się śpiewacy, tancerze oraz akrobaci. Wystąpi ponownie zespół „Semplicze”. Gwiazdą wieczoru zaś będzie Krzysztof Krawczyk, którego piosenki zna i nuci wiele pokoleń Polaków. 

Po raz kolejny organizatorzy wraz z lokalnymi firmami włączają  się także w akcję społeczną. W tym roku na stoiskach firm: Pudliszki, Convert Paper, Ardagh Glass, Cztery Gary, Dolczewski oraz Agii Koncewicz staną puszki z prośbą o wsparcie „Misji BOiK-owskie Dzieci”, której organizatorem jest fundacja „Przybył z Pomocą”. Uzbierane w ten sposób środki pozwolą na stworzenie dla dzieci mieszkających w domu samotnej matki na Piaskach placu zabaw.

Organizatorem wydarzenia jest powiat gostyński, gmina Piaski oraz Kongregacja Oratorium św. Filipa Nerii w Gostyniu.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies