Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 20 maja 2019 roku

Czujki dymu i czadu dla mieszkańców


Dym i czad uznawane są za cichych zabójców. Czujki umożliwiające ich wykrycie mogą uratować życie. Dzięki udziałowi w konkursie organizowanym przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Gostyniu 13 mieszkańców powiatu gostyńskiego otrzymało tego typu urządzenia. Wręczenie nagród miało miejsce  16 maja w Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

Konkurs rozgrywany był podczas organizowanego na rynku w Gostyniu „Spotkania z profilaktyką - Kręci mnie bezpieczeństwo”. Zainteresowani mieszkańcy wypełniali ankiety. Wylosowano spośród nich nowych posiadaczy czujek dymu i czadu.

- W powiecie gostyńskim stawiamy na bezpieczeństwo. Czujki, które trafią do mieszkańców to koszt niespełna 100 złotych. Mogą one jednak uratować życie. A ludzkie życie jest bezcenne – mówił podczas spotkania Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

 Te stosunkowo proste w obsłudze urządzenia potrafią w sytuacji zagrożenia w porę ostrzec i zaalarmować domowników przed pożarem czy ulatniającym się tlenkiem węgla, dając jednocześnie czas na podjęcie właściwych działań.

Przypomnijmy, że tlenek węgla (czad) – jest to bezwonny i bezbarwny silnie trujący gaz, który bez specjalistycznych urządzeń technicznych jest dla człowieka niewykrywalny.

Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, a fundatorem nagród Powiat Gostyński. Działania zrealizowano w ramach projektu Firefighters Plus. Zakłada on podnoszenie świadomości i poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców 5 krajów Unii Europejskiej.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies