Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku

Drzwi otwarte w ZSOiZ w Krobi - 14 kwietnia 2024 r.

14 kwietnia 2024 roku – w niedzielny poranek – otwarte zostały bramy i drzwi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. To tego właśnie dnia uczniowie i nauczyciele zaprosili po raz kolejny w swoje progi ósmoklasistów  oraz ich rodziców, aby mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły na rok 2024/2025. Przybyli goście mogli porozmawiać z uczniami i nauczycielami, poznać zasady rekrutacji oraz – co najważniejsze – zwiedzić pod opieką starszych koleżanek i kolegów wszystkie klasy i klasopracownie, halę sportową i  aulę szkolną.

Oprócz tego na gości czekały także inne, równie ciekawe atrakcje, przygotowane przez społeczność ZSOiZ w Krobi. Wszyscy, a szczególnie ci zainteresowani klasą wojskową, mogli wysłuchać relacji klas mundurowych. Uczniowie grup językowych opowiadali o wymianie międzynarodowej. Narzędzia i wytwory swojej pracy zaprezentowali przedstawiciele technikum budownictwa.  Ciekawą ofertę – propozycję zawodu na dziś i  jutro – przedstawili ci, którzy zachęcali do zasilenia szeregów technikum ekonomicznego, handlowego i żywienia. Po niezwykle absorbującym spacerze  można było wypić kawę i zjeść pyszne ciacho w szkolnej auli.

Tak oto zakończyła się ta uczta dla ducha, oka, ucha i ciała, czyli pełne atrakcji i wrażeń popołudnie w ZSOiZ w Krobi

Opracowanie: Sylwia Ciesielska