Czwartek, 07 października 2021 roku

Dwa gospodarstwa z powiatu gostyńskiego wyróżnione

Dwa gospodarstwa rolne z terenu powiatu gostyńskiego zostały nominowane do tytułu Wielkopolski Rolnik Roku, organizowanego przez Województwo Wielkopolskie. Gala podsumowująca XIX i XX edycję konkursu odbyła się w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznański. Gratulacje nominowanym złożył Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora.

W tym roku, ze względu na ubiegłoroczne obostrzenia epidemiczne,  odbyła się gala podsumowująca dwie edycje – XIX i XX. Do XIX edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2019 przystąpiło 35 gospodarstw rolnych z 22 powiatów województwa wielkopolskiego. Z kolei do XX edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2020 zgłosiły się aż 53 gospodarstwa z Wielkopolski. Powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego kapituła odwiedzała wszystkie zgłoszone podmioty i ostatecznie wskazała grupę 20 nominowanych oraz 10 laureatów każdej edycji.  Najlepsze gospodarstwo otrzymało statuetkę siewcy.

W ubiegłym roku, w ramach XIX edycji nominację do grona 20 najlepszych gospodarstw otrzymały aż dwa z powiatu gostyńskiego. Było to gospodarstwo prowadzone przez państwa Elżbietę i Zbigniewa Biskup z gminy Borek Wlkp. oraz państwa Bożenę i Adama Jańczaków z gminy Pogorzela. Gratulacje wyróżnionym przedstawicielom z powiatu gostyńskiego podczas gali podsumowującej konkurs złożył im Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora.