Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 20 maja 2019 roku

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUSie z udziałem ekspertów PCPR

Gostyński oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zorganizował „Dzień Osób z Niepełnosprawnością z ZUS”


Gostyński oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zorganizował „Dzień Osób z Niepełnosprawnością z ZUS”. Uczestniczyli w nim eksperci z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. W piątek, 17 maja, placówka gostyńska ZUS przygotowała szeroką ofertę skierowaną do osób niepełnosprawnych, ich rodzin i pracodawców. Odbywały się porady ekspertów ZUS, działały punkty informacyjne specjalistów z instytucji, organizacji i fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

W punkcie informacyjnym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu dyżurowały w tym dniu Natalia Hajnsz – Kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PCPR w Gostyniu, specjalista pracy socjalnej, pedagog, tłumacz języka migowego oraz Daria Woźniak – specjalista ds. reintegracji społecznej i zawodowej, pedagog. Ekspertki odpowiedziały na wiele zapytań osób zainteresowanych, dotyczących m.in. świadczeń i innych form pomocy dla osób z niepełnosprawnością.

Zapraszamy też do biblioteki ZUS (https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biblioteka-zus/wydawnictwa/dzialania-zakladu-ubezpieczen-spolecznych-na-rzecz-osob-niepelnosprawnych), gdzie zebrano wszystkie wydawnictwa tej instytucji, które mogą być pomocne osobom z niepełnosprawnością.


Opracowanie: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies