Poniedziałek, 25 lipca 2022 roku

Edycja Turnieju Wakacyjnego Małej Ligi Dzikich Drużyn pod hasłem: „Bezpieczne wakacje” *Grabonóg 2022* dobiegła końca.

Dnia 22.07.2022 (piątek) po raz ostatni wbiegli na boisko wielofunkcyjne  w Zespole Szkół Rolniczych  w Grabonogu, uczestnicy  V Edycji Turnieju Wakacyjnego Małej Ligi  Dzikich Drużyn               w piłce nożnej pod hasłem: „Bezpieczne wakacje” *Grabonóg 2022*, zorganizowanego dla dziewcząt              i chłopców szkoły podstawowej przez nauczyciela Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu-                        Zbigniewa Klimańskiego oraz Radnego Gminy Piaski - Rafała Nowaka.

Wszystkie mecze turnieju rozgrywane były systemem „każdy z każdym” po 2 x 6 min.

Do turnieju zgłosiło się 6 zespołów z gminy Piaski oraz Gostynia i w takim składzie dobrnęli do końca:

1. „MAGULON” Gostyń
  2.  „WIEKOPOLANKA” Szelejewo
  3. „LEGION” Smogorzewo
  4. „PIŁKARSKA TRÓJCA”  PST
  5. „MAŁO STRZELECKIE DZIKUSY” Strzelce Małe
  6. „WAKACYJNE MŁODE ORŁY” Piaski

Po dwóch pierwszych turniejach, żaden zespół nie mógł być pewny końcowego wyniku.            Na rozstrzygnięcie całej ligi trzeba było poczekać do ostatniego gwizdka sędziego ostatniego  turnieju. Turniej dnia, był dodatkową motywacją dla wszystkich drużyn, gdyż  trzeci ostatni turniej był premiowany podwójną ilością punktów i tu mogło się jeszcze wiele zmienić.

Tabela końcowa V Edycji Turnieju Wakacyjnego Małej Ligi Dzikich Drużyn  po trzech turniejach:

1. „MAGULON” Gostyń                                                     – 6 + 6 + 10  =  22 pkt.
  2. „WAKACYJNE MŁODE ORŁY” Piaski                     - 1 + 4 + 12   =  17 pkt.
  3.  „LEGION” Smogorzewo                                                 - 4 + 3 + 8     =  15 pkt.
  4. „MAŁO STRZELECKIE DZIKUSY” Strzelce Małe   - 2 + 5 + 6     =  13 pkt.
  5. „WIEKOPOLANKA” Szelejewo                                     - 5 + 2 + 2     =    9 pkt.
  6. „PIŁKARSKA TRÓJCA”  PST                                      - 3 + 1 + 4     =    8 pkt.

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec – Filip Dubaniewicz  „Magulon” Gostyń

Najlepszy bramkarz – Dawid Siekierkowski  „Legion” Smogorzewo

Najlepsza zawodniczka – Kaja Kajczyk  „Wielkopolanka” Szelejewo

Najlepszy zawodnik – Jakub Małecki  „Piłkarska Trójca” PST

Wszystkim zespołom jak i poszczególnym zawodnikom wręczono nagrody rzeczowe,  również były wręczone nagrody indywidualne. Wręczenia nagród jak i zakończenia Ligi dokonali sponsorzy:     Janusz Sikora – Wicestarosta Powiatu Gostyńskiego, w imieniu Wójta Gminy Piaski –Wiesława Glapki oraz Krzysztofa Deutscha – Radnego Powiatu Gostyńskiego Organizatorzy - Rafał Nowak – Radny Gminy Piaski oraz Zbigniew Klimański nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu oraz ULKS

Również zostali nagrodzeni opiekunowie wszystkich drużyn za pomoc i poświęcony czas.

Zawodnicy oraz rodzice, którzy licznie przybyli na turniej, żeby dopingować swoje pociechy, bardzo dziękują  za organizację i sponsorowanie nagród.

Opracowanie: Zbigniew Klimański