Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 05 grudnia 2019 roku

Florystyka ślubna w Grabonogu

Słuchacze Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zawodzie florysta zakończyli roczną edukację


Słuchacze Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zawodzie florysta zakończyli roczną edukację. W trakcie trwania kursu mieli możliwość uczestniczenia nie tylko w wykładach, ale również w zajęciach praktycznych, podczas których pod okiem florystki Aleksandry Wizy z kwiaciarni Zapędy w Gostyniu tworzyli różnego rodzaju kompozycje: wianki, bukiety, wiązanki, flover boxy itp.

Gościem ostatnich zajęć z florystyki ślubnej była Magdalena Nowacka z Fabryki Marzeń, która odpowiadała na odwieczne pytania zadawane chyba przez wszystkie panny młode: jaki wybrać dla siebie bukiet ślubny, co jest najmodniejsze w tym sezonie i czym będzie można olśnić wszystkich w tym szczególnym dniu.

Słuchacze wykonywali bukiety ślubne na różne pory roku, wianki, butonierki, przypinki, korsarze. Dekorowali stoły weselne, uwzględniając pory roku oraz samochody pary młodej. Mieli również możliwość uczestniczenia w Galach Jesiennych i Bożonarodzeniowych organizowanych dla florystów przez WGRO w Poznaniu.

Organizatorzy kursu mają nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą uczestnikom podjąć pracę lub rozwijać się nadal w tym bardzo kreatywnym i pięknym kierunku. Jednocześnie zapraszają wszystkich, którzy kochają kwiaty do następnej edycji kursu, do którego nabór rozpocznie się wiosną.


Opracowanie: Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies