Czwartek, 02 maja 2024 roku

Kolejny sukces techników

W ostatnich dniach otrzymaliśmy wyniki etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Technicznej - Inżynieria w Elektroenergetyce organizowanej przez Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie. Jan Juskowiak i Aleksander Wajs, reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych z Gostyniu, stanęli na wysokości zadania, biorąc udział w finale, który wymagał od uczestników nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i praktycznego zastosowania umiejętności technicznych. Jan osiągnął znaczący sukces, kończąc zawody na imponującym 9 miejscu i zdobywając tytuł laureata. To wspaniałe osiągnięcie, które świadczy o jego umiejętnościach i ciężkiej pracy. Aleksander również pokazał swoje zdolności, zajmując 19 miejsce i otrzymując tytuł finalisty. Obydwaj zawodnicy wykazali się determinacją i talentem, co z pewnością zostanie zapamiętane w historii tych zmagań.

W prestiżowych zawodach technicznych, które odbyły się w historycznych progach „starej kotłowni” Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, uczniowie z całej Polski mieli okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami inżynierskimi. Zmagania finałowe, polegające na wyborze i rozwiązaniu jednego z dwóch skomplikowanych zadań oraz dodatkowego problemu technicznego, były prawdziwym testem dla młodych adeptów nauk technicznych. Wyniki, które poznamy niebawem, z pewnością będą odzwierciedleniem ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich uczestników. Gratulacje należą się każdemu z 35 finalistów, którzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami, aby dotrzeć do tego etapu z grona 1631 uczniów reprezentujących 173 szkoły ponadpodstawowe. To właśnie oni, jako autorzy najlepszych rozwiązań, mieli szansę zostać laureatami 50. edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej - Inżynierii Wiedzy Elektrycznej (OWT-IWE), co jest nie tylko potwierdzeniem ich talentów, ale i przepustką do dalszego rozwoju w świecie nauki i technologii. Wybrani przez Komitet Główny OWT, laureaci będą mieli zaszczyt uczestniczyć w Gali w Warszawskim Domu Technika NOT, która odbędzie się 3 czerwca. Gala ta nie tylko podsumuje tegoroczne osiągnięcia, ale również uczci jubileusz 50-lecia Olimpiady, będąc wyrazem uznania dla tradycji i ciągłego dążenia do doskonałości w dziedzinie techniki. Wydarzenie to z pewnością będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń inżynierów i naukowców, którzy będą kontynuować poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań współczesnego świata.

Opracowanie: ZSZ w Gostyniu