Piątek, 08 marca 2019 roku

Konkurs powiatowy XV Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

5 marca 2019 r. odbył się etap powiatowy XV Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. XV Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej odbywa się pod patronatem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Do tegorocznego konkursu powiatowego zgłosiło się 40 uczniów z pięciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gostyńskiego.

Laureatami konkursu zostały uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu: I miejsce zajęła Magdalena Danek, II miejsce - Katarzyna Miedzińska natomiast III miejsce należały do Agaty Siemowskiej.

Laureatki będą reprezentować Powiat Gostyński podczas finału Olimpiady 11 kwietnia br. w Poznaniu.  Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Waleńska - Zespół Szkół Rolniczych w Grabonóg, Weronika Witczak – Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Aleksandra Skrzypczak - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zofia Andrzejewska -  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Michalina Frąckowiak - Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu.