Poniedziałek, 19 grudnia 2022 roku

Logistycy ze stypendium Marszałka

Przemysław Hądzlik oraz Kacper Pietrula, uczniowie klasy 4TD, otrzymali stypendium Mar-szałka Województwa Wielkopolskiego. To prestiżowe wyróżnienie przyznano łącznie 104 uczniom i studentom z całej Wielkopolski. Nasi uczniowie byli jedynymi przedstawicielami szkół powiatu gostyńskiego.
Podczas uroczystości, jaka odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Paulina Stochniałek Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego stwierdziła, że Wielkopolska jest dobrą przestrzenią do nowoczesnej edukacji, a samorząd niezmiennie od lat wspiera i docenia najlepszych. Stypendia Marszałka przyznano po raz szesnasty. Do urzędu wpłynęły aż 222 wnioski. Ich opiniowaniem zajęła się Komisja Stypendialna, w skład której weszli przedstawiciele Departa-mentu Edukacji i Nauki wspierani głosem doradczym ekspertów poznańskich uczelni.
Podstawą do zabiegania o stypendium są osiągnięcia kandydatów. Np. uczniowie szkół po-nadpodstawowych powinni posiadać na swoim koncie nagrody i wyróżnienia uzyskane w olimpia-dach i konkursach o charakterze naukowym na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, regio-nalnym i wojewódzkim, wziąć udział w projektach naukowo-badawczych, pochwalić się autorstwem, współautorstwem lub wykonaniem dzieł artystycznych, a także działać w kole naukowym czy zaliczyć dodatkowe praktyki i staże (w tym zagraniczne) itp.
Warto dodać, że Przemysław i Kacper znaleźli się w gronie 30 uczniów ze wszystkich wielkopolskich szkół ponadpodstawowych. Pozostali stypendyści (74 osoby) to studenci. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu byli jedynymi stypendystami ze szkół naszego powiatu.

Opracowanie: ZSZ w Gostyniu