Czwartek, 05 stycznia 2023 roku

Logistycy ZSZ w Gostyniu ze stypendium Premiera

Przemysław Hądzlik i Anna Hądzlik otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Znaleźli się tym samym w gronie 312 wielkopolskich uczniów, którzy otrzymali nagrodę za swoją ciężką pracę.
Uroczyste spotkanie uczniów z naszego regionu zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Dokument potwierdzający przyznanie stypendium wręczył Tadeusz Waczyński, Dyrektor Delegatury w Lesznie poznańskiego Kuratorium Oświaty.
Stypendium wynosi 300 zł miesięcznie i jest wypłacane w dwóch ratach – od września do grudnia i od stycznia do czerwca. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu państwa.
Stypendium Rady Ministrów jest w głównej mierze przeznaczone dla uczniów placówek szkolnych, które umożliwiają uzyskanie świadectwa dojrzałości. Chodzi przede wszystkim o młode osoby, które otrzymały promocję z wyróżnieniem, a jednocześnie uzyskały najwyższą średnią z ocen w szkole, do której uczęszczają, bądź też wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Uczniowie uzdolnieni powinni jednocześnie uzyskiwać w danej kategorii najwyższe wyniki, a pozostałych osiągać oceny co najmniej dobre.
Ania i Przemysław są finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu oraz Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. W marcu będą walczyć o zwycięstwo!

Opracowanie: Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu