Środa, 19 września 2018 roku

Podsumowanie XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Szkolny Związek Sportowy ,,WIELKOPOLSKA” od wielu lat jest organizatorem Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, skierowanych do dzieci i młodzieży wszystkich etapów kształcenia od szkół podstawowych do szkół ponadpodstawowych, odbywających się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Leszczyńskiej.

15 września 2018 r. odbyło się podsumowanie XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej podczas Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 w ramach XXV Biegu Olimpijskiego im. Ireny Szewińskiej na stadionie w Racocie.

W uroczystości brała udział m.in. Anita Włodarczyk, rekordzistka świata w rzucie młotem oraz mąż śp. Ireny Szewińskiej, wielokrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich.

W imieniu lidera klasyfikacji, czyli Powiatu Gostyńskiego wyróżnienie odebrał Pan Janusz Sikora, który powiedział: - ,,To jest zaszczytne wyróżnienie, które dedykuję naszej młodzieży oraz nauczycielom wychowania fizycznego, instruktorom i trenerom, którzy codzienną pracą udowadniają, że można osiągać znakomite wyniki sportowe i godnie reprezentować powiat gostyński”.

Opracowanie: Wydział Oświaty i Spraw Społecznych