Środa, 21 października 2020 roku

Powiat gostyński otrzymał prawie 50 tysięcy na zwalczanie epidemii

Powiat gostyński skorzystał skutecznie z możliwości pozyskania wsparcia na zwalczanie epidemii Covid-19 i uzyskał 46 976,48 zł.

We wrześniu br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przygotowało i złożyło projekt do jednego z programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Zarząd PFRON ocenił pozytywnie powiatowy wniosek i do powiatu trafiły środki na zwalczanie skutków rozprzestrzeniania się wirusa sars-cov-2 w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Wsparcie to pokrywa koszty zakupów, zwłaszcza środków ochrony osobistej dla podopiecznych niepełnosprawnych powiatowego systemu pomocy społecznej oraz dla personelu, który na co dzień z podopiecznymi pracuje.

Środki otrzymały:

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach – 9 063,27 zł