Wtorek, 30 kwietnia 2019 roku

Sportowe chluby powiatu. Przyznano stypendia

16 młodych zawodników z powiatu gostyńskiego otrzymało stypendia za wysokie wyniki sportowe. Wśród nagrodzonych dominowali mistrzowie kolarstwa, kręglarstwa, siatkarze, a także trenujący sporty walki. Zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu Gostyńskiego będą oni otrzymywać stypendium w wysokości 200 złotych przez kolejnych 5 miesięcy.

26 kwietnia w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z nagrodzonymi, ich rodzicami oraz trenerami.  -Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć. Dzięki sukcesom promujecie także powiat gostyński. A tych sukcesów nie byłoby bez wsparcia trenerów i rodziców, którzy często stanowią zaplecze techniczne całego przedsięwzięcia, a przy tym  są najwierniejszymi kibicami – podkreślał Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

O trudzie, jaki należy włożyć, by osiągnąć sportowy sukces mówił z kolei Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora. -Sport to dziedzina, która kształtuje charakter człowieka. To też wspaniała przygoda pozwalająca na realizację marzeń. Za sukcesem stoją jednak godziny żmudnych treningów i Wasze dążenie do doskonałości. Gratuluję Wam tego - zaznaczał.

Zgodnie z regulaminem stypendia otrzymują zawodnicy – amatorzy, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym, mieszkający na terenie powiatu gostyńskiego i posiadający licencję zezwalającą na uprawianie określonych dyscyplin sportowych. Nagrodzeni mogą być uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej, ponadpodstawowej lub wyższej do 26 roku życia.

Dodatkowym kryterium są osiągane wyniki sportowe. Stypendyści muszą reprezentować kraj w danej dyscyplinie sportu, zająć co najmniej 12. miejsce w mistrzostwach kraju w swojej kategorii wiekowej, brać udział w oficjalnych zawodach międzynarodowych w swojej kategorii wiekowej lub realizować program przygotowań do kolejnych zawodów tej samej rangi.

W tym roku nagrody otrzymali: Zuzanna Olejniczak, Jakub Piechocki, Kacper Majewski i Tobiasz Zaremba  (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”), Karolina Przybylak i Zofia Picz(UKS Mróz Jedynka Kórnik), Karol Olejniczak, Patryk Michalczyk, Dominik Poznański (Uczniowski Klub Sportowy „Kaniasiatka” Gostyń), Monika Gregor (Stowarzyszenie Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki ,,Kyosa”), Weronika Szymańska (Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Białe Tygrysy), Zuzanna Jankowiak, Karol Łapawa, Krystian Barski (Stowarzyszenie Klub Sportowy Sporty Walki Gostyń), Jędrzej Michalak, Patryk Lukaszewski (Klub Sportowy „Start” w Gostyniu).

Stypendia w wysokości 1000 złotych (200 złotych miesięcznie) przyznawane są na okresod 01.04.2019 r. do 31.08.2019 r.

Opracowanie: Starostwo powiatowe w Gostyniu