Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Sobota, 28 marca 2020 roku

Targowisko zamknięte – ogłoś się w Internecie!


Z powodu epidemii koronawirusa zamknięte zostały targowiska. Sprzedawcy, z dnia na dzień, zostali pozbawieni możliwości sprzedaży swoich produktów. Szczególnie dotkliwie odczuwają to producenci rolno-spożywczy, którzy niejednokrotnie zamrozili swoje środki finansowe w warzywach, kwiatach czy innych produktach. Przedłużający się brak możliwości sprzedaży grozi zmarnowaniem żywności, pracy i pieniędzy.

W odpowiedzi na zgłaszane problemy Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu oraz Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego wyszło z inicjatywą stworzenia Wirtualnego Targowiska.

Klientów chcących kupić świeże warzywa, owoce, kwiaty czy inne produkty rolno-spożywcze zapraszamy do zaglądania na stronę www: https://gospodarka.gostyn.pl/Wirtualne_Targowisko.html lub fanpage na Facebooku Najlepsze od Sąsiada: https://www.facebook.com/najlepszeodsasiada i bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym.

Sprzedawcy, którzy chcieliby wstawić tam swój wirtualny stragan proszeni są o wysyłanie następujących informacji: imię i nazwisko, adres punktu odbioru, numer telefonu do kontaktu, zdjęcie swoje i oferowanych produktów a także krótki opis oferty. Zgłoszenie można wysłać na adres: kontakt@gospodarka.gostyn.pl lub MMSem na numer telefonu 537 007 087. Wstawienie ogłoszenia jest bezpłatne.

Kolejnym krokiem podjętym przez SWPPG jest zrobienie listy wszystkich restauracji realizujących wynosy i dowozy gotowych dań na terenie powiatu gostyńskiego i udostępnienie jej mieszkańcom.

Pokonanie epidemii zależy od naszej wzajemnej solidarności. Społeczna solidarność może wyrażać się również decyzją o zakupach u lokalnych producentów a nie w globalnych sieciach i tym samym wsparcie ich bieżącej działalności swoich sąsiadów.


Opracowanie: SWPPG w Gostyniu

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies