Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 22 maja 2019 roku

Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu w gronie najlepszych w Wielkopolsce

Kinga Kaczmarek, obecnie już absolwentka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, została wyróżniona w I Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego "DACHL-Eulen"


Kinga Kaczmarek,  obecnie już absolwentka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, została wyróżniona w I Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego "DACHL-Eulen", organizowanym przez Zakład Dydaktyki Kultury i Mediów w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu, gdzie zajęła IV miejsce.

Konkurs adresowany  był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Obejmował zagadnienia z zakresu geografii, kultury, a także historii Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Księstwa Liechtenstein oraz Luksemburga. Test, który otrzymali uczestnicy konkursu składał się otwartych i zamkniętych pytań w języku niemieckim.

W uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 17 kwietnia w Poznaniu wzięła udział Kinga wraz z nauczycielką języka niemieckiego Małgorzatą Czajką-Woch, pod kierunkiem której przygotowała się do konkursu.


Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies