Czwartek, 27 grudnia 2018 roku

Uczniowie ZSOiZ w Krobi najlepsi w Wielkopolsce!

12 grudnia 2018r. w hali sportowej ZSOiZ w Krobi odbył się finał XX Licealiady Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży w halowej piłce nożnej. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół:ZS nr 3 w Szamotułach, CKZiU w Środzie Wlkp.ZSP w Zagórowie, ZS nr 1 w Wągrowcu,ZSS w Poznaniu, ZSOiZ w Krobi, ZSB-E w Ostrowie Wlkp.orazZSP w Kościanie.

Zawody zostały bardzo profesjonalnie przygotowane przez nauczycieli ZSOiZ w Krobi, z ceremonią losowania i prezentacją uczestniczących zespołów. Po oficjalnym otwarciu, drużyny podzielone na dwie grupy, rozpoczęły rywalizację. Drużyna z Krobi - prowadzona przez Sławomira Gintowta i Łukasza Cebulskiego - w pierwszym spotkaniu zremisowała z zespołem z Ostrowa Wlkp. 1:1. W kolejnym przegrała z bardzo dobrze grającą drużyną z Poznania 1:3. W tej fazie gier nic nie wskazywało na sukces końcowy gospodarzy. Aby awansować do półfinałów, zawodnicy z Krobi musieliby wygrać wysoko z Kościanem, a drużyna z Poznania musiałaby pokonać Ostrów Wlkp. Podobno szczęście sprzyja lepszym i stało się to, na co wszyscy w Krobi liczyli. Miejscowi wygrali z Kościanem 5:0, a Poznań pewnie pokonał Ostrów Wlkp. 3:1.

W pierwszym półfinale zespół z Krobi - po bramkach Kornela Kaczmarka i Huberta Kutzmanna - pokonał 2:1 ubiegłorocznego mistrza - drużynę z Szamotuł. W drugim półfinale Środa Wlkp. pokonała Poznań 4:1. Przed finałem odbył się mecz o III miejsce, w którym Szamotuły pokonały Poznań 4:2. Finał był godny tej imprezy - pełen emocji i dramaturgii. Początek spotkania był wyrównany, z kilkoma sytuacjami bramkowymi z obu stron. Na 6 minut przed zakończeniem meczu prowadzenie wywalczyli zawodnicy ze Środy Wlkp. To jednak nie załamało zespołu z Krobi, który z wielką determinacją dążył do wyrównania. Po fantastycznym strzale, do remisu doprowadził Fryderyk Kokot i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1:1. W dogrywce żaden zespół nie zdobył bramki i sędziowie turnieju - Marcin Wlekliński i Kacper Kędzia - zarządzili serię rzutów karnych – po 3 w każdym zespole. Wszyscy strzelcy z Krobi - Dawid Jędryczka, Hubert Szymczak i Fryderyk Kokot - pokonali bramkarza ze Środy Wlkp. Filip Bzdęga obronił jeden rzut karny i tym samym to drużyna ZSOiZ w Krobi została najlepszym zespołem w Wielkopolsce.

Należy dodać, że uczniowie ZSOiZ po raz  czwarty zdobyli ten zaszczytny tytuł.  Piłkarze z Krobi otrzymali także wyróżnienia indywidualne: najlepszym zawodnikiem turnieju został Fryderyk Kokot, a najlepszym bramkarzem Filip Bzdęga.

ZSOiZ w Krobi osiągnął nie tylko sukces sportowy, ale także organizacyjny, który docenili przybyli na turniej zawodnicy i opiekunowie drużyn z całej Wielkopolski oraz zaproszeni goście. Wszystkim sponsorom, partnerom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Opracowanie: ZSOiZ w Krobi