Czwartek, 04 kwietnia 2024 roku

Usługi rozwojowe dla pracowników i pracodawców podregionu leszczyńskiego

Zachęcamy do udziału w projekcie pn. „Usługi rozwojowe dla pracowników i pracodawców podregionu leszczyńskiego”, realizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą w Partnerstwie z Instytutem ADN spółką z ograniczoną odpowiedzialnością oraz Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową Izbą Gospodarczą. Projekt realizowany w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie 6.4 Wsparcie pracowników i pracodawców.

Działania projektu zakładają realizacje i rozliczenie usług rozwojowych które umożliwią podniesienie kompetencji/kwalifikacji zawodowych wielkopolskich pracodawców i ich pracowników zgodnie z ich potrzebami, takich jak:

1. usługi rozwojowe m.in. w zakresie działalności przedsiębiorstw, poprawy jakości zarządzania, wykorzystania nowych technologii, w tym w powiązaniu z niską/zerową emisyjnością lub GOZ zarządzania różnorodnością i wiekiem, rozwoju przedsiębiorstw w obszarach regionalnych inteligentnych specjalizacji,
  2. rozwój umiejętności/kompetencji/kwalifikacji osób pracujących w przedsiębiorstwach oraz u innych pracodawców, możliwość przekwalifikowania, w tym z wykorzystaniem usług szkoleniowych dostosowanych do potrzeb pracodawcy, a także możliwość zdobywania kwalifikacji rynkowych Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i potwierdzania efektów uczenia się w drodze walidacji.

Projekt realizowany jest w okresie 01.01.2024 – 31.12.2028. W ramach projektu przewidziano udzielanie wsparcia na realizację usług rozwojowych obejmujących działania adaptacyjne dla pracowników, pracodawców, przedsiębiorców i przedsiębiorstw z podregionu leszczyńskiego.

Projekt obejmuje jedynie podregion leszczyński w województwie wielkopolskim, w którego w skład wchodzi:

• Powiat gostyński w tym gminy: Borek Wielkopolski, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec
  • Powiat grodziski w tym gminy: Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Rakoniewice, Wielichowo
  • Powiat kościański w tym gminy: Czempiń, Kościan, Kościan, Krzywiń, Śmigiel
  • Powiat leszczyński w tym gminy: Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice
  • Powiat międzychodzki w tym gminy: Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Międzychód, Sieraków
  • Powiat nowotomyski w tym gminy: Kuślin, Lwówek, Miedzichowo, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń
  • Powiat rawicki w tym gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Pakosław – gmina wiejska, Rawicz
  • Powiat wolsztyński w tym gminy: Przemęt, Siedlec, Wolsztyn
  • Powiat miasto Leszno

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową projektu https://podregionleszczynski.pl/,  której znajdą Państwo więcej informacji na temat oferowanych działań.

Pierwszy nabór rozpoczyna się 03.04.2024. Szczegółowy harmonogram naborów dostępny jest na stronie internetowej projektu.

Przedsiębiorstwa, które zakwalifikują się do projektu, będą mogły skorzystać z dofinansowania w ramach pomocy de minimis.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 789 446 760 lub na adres e-mail; podregionleszczynski@adn.pl

Opracowanie: Instytut ADN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.