Poniedziałek, 09 stycznia 2023 roku

Ważne! Potrzebna ciepła odzież, koce, leki, żywność…

Wyruszy kolejny transport charytatywny z Gostynia do Ukrainy. Żywność i środki medyczne i odzież trafią głównie w rejon Bachmutu, w Okręgu Donieckim, gdzie toczą się obecnie najbardziej zacięte walki z najeźdźcą rosyjskim. Pozostałe rzeczy rozdysponuje wśród rodzin, którym zniszczono domy Fundacja Charytatywna „KATIUSZA” z Kijowa oraz Szpital Chirurgiczny nr 2 w Kijowie.

Transport jest adresowany do osób cywilnych, zamieszkujących w rejonie walk, do dzieci, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz do rodzin dotkniętych atakami najeźdźcy rosyjskiego.

Zebrano już część ciepłej odzieży, sprzęt elektryczny, generator prądu, pralkę.

Potrzebne są:

- generatory prądu,

- koce, kołdry, śpiwory

- ciepła odzież, kurtki, czapki, szale, rękawice (nawet robocze), skarpety, buty,

- żywność (każda), makarony, kasza, konserwy, olej, cukier, czekolada

- leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,

- opatrunki, plastry, środki dezynfekujące.

Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00.  W środy do godz. 18.00 Można też umówić się na inny termin przekazania darów - tel. 65 572 7528; 601 071 487;

Można też dokonać wpłąt na specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta

66 2030 0045 1110 0000 0270 9000

Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna

Transport organizuje Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Fundacja Charytatywna „KATIUSZA” z Kijowa. Wsparcia udzieliło już wiele osób i firm z powiatu gostyńskiego.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu