Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 25 października 2021 roku

Zgłoś kandydata do tytułu Wolontariusza Roku 2021


Bezinteresowny, pomocny, pracujący na rzecz dobra wspólnego – taki powinien być współczesny naśladowca Edmunda Bojanowskiego. I takich ludzi po raz kolejny poszukuje powiat gostyński w ramach plebiscytu na Wolontariusza Roku 2021.  Kandydatury społeczników w pięciu kategoriach (wolontariat indywidualny, młodzieżowy, grupowy, biznes społecznie odpowiedzialny i  wydarzenie roku) zgłaszać można do 18 listopada 2021 roku. Laureaci wyłonieni zostaną podczas gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 6 grudnia.

Celem konkursu jest promocja działań społecznych podejmowanych przez mieszkańców powiatu gostyńskiego, którzy swoją postawą przywołują wspomnienie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Błogosławiony w swoim życiu wielokrotnie inicjował i prowadził działalność pomocową i charytatywną. Podejmował także działania na rzecz wzmocnienia polskości i ocalenia tradycji narodowej oraz gromadził skarby kultury ludowej. Te działania doskonale wpisują się w idee współczesnego wolontariatu.

Po raz kolejny nagrodzeni zostaną wyróżniający się społecznicy w powiecie gostyńskim. Nagroda tradycyjnie przyznawana będzie w pięciu kategoriach. Kapituła konkursowa spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoni wolontariusza indywidualnego, wykazującego się wyjątkową aktywnością w realizacji działań społecznych. Statuetka trafi też do wolontariusza młodzieżowego – w tej kategorii poszukujemy osoby niepełnoletniej, pracującej na rzecz swojego środowiska indywidualnie lub w grupie. „Edmunda 2021” otrzyma też zespół osób wspólnie realizujący pomysły – w kategorii wolontariat grupowy.  Corocznie nagroda trafia ponadto do przedsiębiorcy, który w swoich działaniach kieruje się społeczną odpowiedzialnością i wspiera aktywność mieszkańców. Uhonorowany zostanie także organizator, inicjator najciekawszego przedsięwzięcia minionego roku.

Znasz kandydata na „Edmunda 2021”? Zgłoś jego kandydaturę. Można to zrobić za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.powiat.gostyn.pl. Plebiscyt potrwa do 18 listopada 2021 roku. Następnie jury powołane przez Starostę Gostyńskiego wyłoni pięciu laureatów. Ich nazwiska poznamy podczas Gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 6 grudnia.

Formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd9RhC55O3ixC8kyguNW8YCWz78lzwi4qOFVxCXdeG37zINNQ/viewform

Regulamin:

http://bip.powiat.gostyn.pl/?p=document&action=show&id=28107&bar_id=12863

 


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies