Poniedziałek, 27 września 2021 roku

Zielona Szkoła 2021

Wrzesień – jak nakazuje tradycja - jest czasem wyjazdu drugoklasistów ZSOiZ w Krobi na tygodniową Zieloną Szkołę. W tym roku nie mogło być inaczej. 20 września uczniowie klas 2aL, 2bL i 2cT zawitali do Krakowa, Na miejscu zebranych powitała słoneczna pogoda i ziejący ogniem smok pod wawelskim wzgórzem. Tutaj  trzeba było dotrzymywać kroku dwóm przewodnikom oprowadzającym po Wawelu, Collegium Maius UJ, Starym Rynku, Sukiennicach. Pod koniec dnia uczestnicy wyprawy wraz z opiekunami pojechali do miejsca zakwaterowania – Białego Dunajca.

Podzielona na dwie grupy młodzież niemal każdego dnia wyruszała w wędrówkę po Tatrach. Przepiękne krajobrazy Morskiego Oka, Doliny Pięciu Stawów, Czarnego Stawu Gąsienicowego czy Doliny Kościeliskiej i Gubałówki na zawsze pozostaną w pamięci młodych uczestników Zielonej Szkoły.

Wieczorem zmarznięci ochotnicy mogli się rozgrzać w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej lub grając w kręgle.

W ostatnim dniu Zielonej Szkoły wszyscy mogli pospacerować kultowymi Krupówkami, kupić oscypki, ciepłe skarpety i ciupagę na pamiątkę.  Pełni wrażeń i niesamowicie zintegrowani drugoklasiści wrócili do Krobi w piątkowy wieczór.

Opracowanie: ZSOiZ w Krobi