Środa, 26 kwietnia 2023 roku

13 medali na międzynarodowym SILESIA CUP 2023

W Międzynarodowym XXXII Pucharze Dolnego Śląska w Karate Sportowym SILESIA CUP 2023 wystartowało 238 karateków z Czech, Irlandii, Łotwy, Ukrainy i Polski. Zawody w Legnicy (22.04.2023 r.) odbywały się pod patronatem Polskiego Związku Karate. W tych międzynarodowych zmaganiach wzięła udział 12-osobowa reprezentacja gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” i wywalczyła 1 złoty, 6 srebrnych i 6 brązowych medali.

Mieczysław Polewski (kierownik i trener ekipy TKKF „TĘCZA”) komentuje: -„Start był kolejną okazją do sprawdzenia się w rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń. Gostyńscy karatecy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność, zdobywając trzynaście medali. To cieszy, bo przeciwnicy byli wymagający, a i sędziom zdarzały się błędy. Z tego powodu trzeba było powtarzać niektóre walki. Ważny był też udany start senseia Marcina, który swoim medalem dał przykład młodszym.”

Marcin Danek (trener ekipy) podkreśla: - „Było sporo trudnych walk, z który młodzi karatecy z Gostynia, Krobi czy Piasków wychodzili zwycięsko. Smaczkiem był finał kata juniorów rozegrany między karatekami z Gostynia: Piotrkiem i Leszkiem. Gratulujemy wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników. Zawodnikom, którym nie udało się zająć miejsc medalowych, dziękujemy za postawę i wolę walki, bo zawsze plasowali się tuż za podium na miejscach od 4 do 7. ”

Złoty medal wywalczył Piotr Feledziak w kata indywidualnym juniorów.

Srebrne medale wywalczyli w konkurencjach indywidualnych:

- Kacper Jakubiak – II miejsce w kata indywidualne żaków;

- Zuzanna Chuda – II miejsce w kata indywidualne juniorek młodszych;

- Leszek Jakubiak – II miejsce w kata indywidualne juniorów;

- Marcin Danek – II miejsce w kata Masters (35- 45 lat);

Zawodnicy „TĘCZY” zdobyli też srebrne medale w konkurencjach drużynowych:

- II miejsce: TKKF "Tęcza" Gostyń II (Kacper Jakubiak, Szymon Glapka, Alex Danielczyk) w kata drużynowe (10-13 lat);

- II miejsce: TKKF "Tęcza" Gostyń I (Piotr Feledziak, Leszek Jakubiak, Maksymilian Pawłowski) w kata drużynowe (15-17 lat).

Pięć medali brązowych dołożyli zawodnicy startujący w konkurencjach indywidualnych:

- Kacper Jakubiak - 3. miejsce w kumite żaków;

- Bartosz Kurpisz – 3. miejsce w kata juniorów młodszych;

- Laura Danielczyk – 3. miejsce w kumite indywidualnym żaków (dziewczęta);

- Alex Danielczyk – 3. miejsce w kumite indywidualnym młodzików;

- Julita Fabian – 3. miejsce w kata indywidualne młodziczek;

Szósty brązowy medal wywalczył zespół dziewcząt w konkurencji drużynowej:

- III miejsce: TKKF "TĘCZA" Gostyń III (Julita Fabian, Zuzanna Chuda, Laura Danielczyk) w kata drużynowe (10-13 lat);

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 6 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan). Wspierają ich: Małgorzata Glapiak (3. Dan) i Daria Pietrzyk (1. Dan) oraz Marek Marcinkowski (1. Dan) i Maciej Kurpisz (1. Dan).

Opracowanie: TKKF „TĘCZA”