Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 22 lipca 2021 roku

Czesław Roszczak z kolejnymi sukcesami sportowymi

Podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, odbywających się pod koniec czerwca w Olsztynie, Czesław Roszczak, zawodnik UKS „Olimpijczyk” w Pogorzeli, zdobył cztery złote medale. Wywalczył też najlepszy wynik na świecie w pchnięciu kulą oraz dwa rekordy Polski.

W okresie od  25  do 27 czerwca 2021 w Olsztynie odbywały się 31. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, 10. Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz 4. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. W zawodach wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników. Wśród startujących znalazł się mieszkaniec Łagiewnik – Czesław Roszczak, reprezentujący UKS „Olimpijczyk” Pogorzela. Wystąpił on w czterech konkurencjach rzutowych, w kategorii wiekowej mężczyzn od 80 roku życia. W rzucie dyskiem zdobył złoto i wynikiem 33,25 m pobił rekord Polski oraz rekord Mistrzostw Polski. Podczas konkurencji oszczepu również oddał najdłuższy rzut (27,45 m), zdobywając złoto. Nie miał sobie równych także w rzucie młotem (38,2 m) oraz pchnięciu kulą. W ostatniej konkurencji, rzutem na odległość 13,06 m, pobił rekord Polski i rekord Mistrzostw Polski w kategorii mężczyzn od 80 roku życia. Wynik jest też najlepszym w tym roku rezultatem na świecie. Dzięki osiągniętym wynikom Czesław Roszczak został również najlepszym zawodnikom Mistrzostw Polski Masters.

Warto dodać, że Czesław Roszczak niedawno obchodził okrągły jubileusz 80. urodzin. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce były pierwszymi zawodami, w których występował w nowej kategorii wiekowej M 80.

Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu