Piątek, 16 lipca 2021 roku

Domy pomocy społecznej pomagają w urlopowaniu

Mimo trwania zagrożenia epidemicznego domy pomocy społecznej w powiecie gostyńskim, dostrzegając potrzeby swoich mieszkańców, prowadzą działania wspierające urlopowania.

Ponadroczny okres wzmożonych obostrzeń odizolował mieszkańców domów pomocy społecznej od ich rodzin i znajomych. A brak bezpośredniego kontaktu z rodziną to szczególnie stresujące przeżycie, działające bardzo demotywująco na bieżące funkcjonowanie mieszkańców. Obecnie, gdy mieszkańcy domów pomocy społecznej są już zaszczepieni i trwa proces wycofywania obostrzeń w całym kraju, pojawiły się możliwości zwiększenia bezpośrednich kontaktów z rodzinami i znajomymi, w tym okazje do urlopowań poza placówki.

Domy pomocy społecznej pomagają chętnym mieszkańcom w kontaktach z ich rodzinami lub znajomymi. Kontaktują się też z rodzinami i zachęcają je do takich działań. Odwiedziny lub urlopowania są możliwe po spełnieniu warunków bezpieczeństwa epidemicznego wymaganych w danym domu pomocy społecznej (ze szczepieniami w pierwszej kolejności).

Sytuację mieszkańców domów pomocy społecznej monitoruje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, korzystając z konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gostyniu.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu