Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku

Dwa medale dla "TĘCZY" w Besuto Cup Witkowo

W Witkowie koło Gniezna odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate - Besuto Cup Witkowo.  Wzięło w nich udział 426 zawodników z 37 klubów z całej Polski (13.04.2024 r.).

Uczestnicy startowali w konkurencji kihon, kata i kumite. Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA”  reprezentowało 7 zawodników prowadzonych przez Mieczysława Polewskiego i Marcina Danka. Pokazali się oni z dobrej strony i w zaciętej rywalizacji wywalczyli 2 medale oraz zajęli 4 czwarte miejsca.

Srebrny medal zdobyła Martyna Matuszak - 2 miejsce w kata indywidualnym pierwszy krok 10 lat i starsi. - „Medal Martyny wart jest docenienia” – skomentował  trener Marcin Danek – „walczyła z doświadczonymi przeciwniczkami. Zdobyła srebro, co potwierdza stały rozwój tej młodej wychowanki „TĘCZY”.

Brązowy medal wywalczyła Lena Danielczyk - 3 miejsce kata indywidualnym pierwszy krok 6 lat i młodsi.

Podsumowując start w turnieju, kierownik ekipy sensei Mieczysław Polewski podkreślił: -„Start i medale karateków „TĘCZY, mimo przerwy w startach oraz pracy z najmłodszym, pokazuje, że młodzi karatecy „TĘCZY” poradzili sobie dobrze. M.in. kilkoro z nich zajęło czwarte miejsca tuż za podium: Piotr Feledziak, Kira Datsiuk oraz drużyna dziewcząt U12 w składzie Laura Danielczyk, Liliana Marcinkowska i Kira Datsiuk. To dobrze prognozuje”.

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: