Piątek, 21 kwietnia 2023 roku

Finał XVII Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

19 marca w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbył się finał XVII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

W konkursie wzięło udział 46 uczniów ze szkół ponadpodstawowych  województwa wielkopolskiego.

W skład reprezentacji naszego powiatu weszli laureaci etapu powiatowego Olimpiady: uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu: Julia Duda, Otylia Frąckowiak, Zuzanna Mandzyn oraz uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi Łukasz Olszak.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 75 pytań. Wszyscy wykazali się dobrą znajomością prawa konsumenckiego. Największą ilość punktów zdobyła Zuznanna Mandzyn, która w wyniku dogrywki znalazła się tuż za podium laureatów i wyróżnionych finalistów.