Poniedziałek, 29 maja 2023 roku

KKS Gostyń - zawody rowerowe 2023

Zawody rowerowe na stadionie w Gostyniu – 22.05.2023

W dniu 22 maja 2023 r. zostały zorganizowane zawody w wyścigach rowerowych i sprawnościowym przejeździe na torze przeszkód.

Uczestniczyło około pięćdziesięciu uczniów szkół podstawowych powiatu gostyńskiego klas 3-8.

Wyścig polegał na kilkukrotnym pokonaniu przygotowanej trasy na stadionie w Gostyniu. Utrudnieniem była konieczność podjazdów przez wał za boiskiem, przejazdu w tunelu z ostrymi zakrętami.

W torze przeszkód wystąpiła konieczność sprawnego przejazdu po slalomie, pokonanie równoważni, przełożenia woreczków między podstawkami i okrążenie pachołków.

Wyścigi wymagały od uczestników wykazaniem się dobrą kondycją, a tor przeszkód sprawnością i koordynacją ruchową oraz odwagą. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody.

Zawody zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Gostyńskiego.

Opracowanie: KKS Gostyń