Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 03 lutego 2023 roku

Ponad 566 tysięcy złotych mieszkańcy powiatu gostyńskiego podarowali największej Orkiestrze świata – to wstępne wyniki 31. Finału WOŚP


OJ! DZIAŁO SIĘ!

Zakończył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było chłodno, wietrznie,  chwilami padał śnieg. A jednak byliśmy razem, wspieraliśmy się i bawiliśmy. To był dzień wyjątkowych emocji i niesamowitych wrażeń. To był dzień serdeczności. Dziękujemy za każdy Wasz uśmiech! To niezwykle poruszające i piękne, że kolejny rok możemy wszyscy razem czerpać radość z pomagania i robić rzeczy wielkie! Mieszkańcy powiatu gostyńskiego są niezwykle dobrzy! Znów pokazaliście Panstwo, że będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Efekt jest wspaniały. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego, wg wstępnych wyliczeń, zebrali na walkę ze śmiertelną sepsą  (przez zakup sprzętu specjalistycznego i prowadzenie diagnostyki) ponad 566 tysiący złotych!

To wstępne wyniki działań czterech sztabów:

- w Piaskach – 57 982,80 zł,

- w Krobi - 75 066,92 zł,

- w Poniecu – 61 000,00zł,

- w Gostyniu – 372 406, 49 zł.

Dziękujemy za wyjątkowy 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim!  Finał już za nami, emocje po tej największej letniej zadymie w środku zimy powoli opadają, powracamy do rzeczywistości. Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu bardzo gorąco  dziękuje wszystkim za energię i siłę, która została przekazana w finałową niedzielę i w poprzedzające ją dni. Byliście wspaniali, kolorowi, życzliwi i niezwykle uczynni. Nie uda nam się teraz wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo lista nie miałaby końca.

Dla wszystkich jednak z całego serca: WIELKIE, WIELKIE, WIELKIE DZIĘKI !

W szczególności dla niesamowitych organizatorów lokalnych akcji, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu na zorganizowanie Finału w swoich miejscowościach, przedszkolach, szkołach, organizacjach czy firmach; dla niestrudzonych wolontariuszy, którzy pomimo chłodu i przenikliwego wiatru dzielnie zbierali datki do puszek; dla sponsorów i partnerów oraz dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wyniku zbiórki, dla ludzi, którzy swoimi urzędniczymi decyzjami w sposób bardzo namacalny przyczynili się do sukcesu finału, dla muzyków, tancerzy, śpiewaków, plastyków; dla tych, którzy piekli, gotowali, spontanicznie pomagali i dla tych, którzy niestrudzenie liczyli, dla tych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących, dla tych długimi godzinami obsługiwali licytacji internetowe. To był naprawdę, mimo świadomości wojny tuż za granicą Polski, wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem będzie super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne.

Szanowni Państwo! To prawdziwy zaszczyt móc grać z WAMI!


Opracowanie: PCPR w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies