Środa, 26 kwietnia 2023 roku

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Gostyniu

W czwartek 21 kwietnia 2023r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Na szczeblu powiatowym rywalizowało między sobą 31 zwycięzców etapów gminnych, których powitali - Komendant Powiatowy PSP st.kpt. mgr inż. Marcin Nyczka oraz przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - prezes dh Andrzej Małecki, wiceprezes dh Andrzej Dorsz oraz członek Prezydium dh Bodgan Pawlak.

Nad przebiegiem eliminacji czuwało jury w składzie: przewodniczący - kpt. Łukasz Hajduk oraz członkowie - mł. bryg. Rafał Rybacki i sekc. Robert Mruk. Uczestnicy konkursu najpierw zmierzyli się z częścią pisemną turnieju wiedzy pożarniczej, po którym nastąpił ustny finał pozwalający wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, którymi zostali:

W grupie I – Szkoły podstawowe (kl. I - IV):

I miejsce – Wioletta Płończak

II miejsce – Lena Nowak

III miejsce – Maksymilian Pawlaczyk

W grupie II – Szkoły podstawowe (kl. V - VIII):

I miejsce – Dawid Grześkowiak

II miejsce – Bartosz Szklanny

III miejsce – Patryk Piętak

W grupie III – Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Oliwia Nowacka

II miejsce – Renata Chuda

III miejsce – Oliwia Karolczak

Zwycięzcy każdej z kategorii wiekowej będą reprezentować powiat gostyński podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się dnia 20 maja 2023r. w Lubaszu.

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu st. kpt. Marcina Nyczki, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu dh Andrzeja Małeckiego oraz Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu dh Andrzeja Dorsza.

Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Eliminacje powiatowe odbyły się również dzięki wsparciu Powiatu Gostyńskiego.

Fot. str. Weronika Aleksander