Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku

Przedstawiciele Gostyńskiej Orkiestry w Warszawie.


Wolontariusze Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, Stowarzyszenie „DZIECKO”) odwiedzili siedzibę Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie, gdzie przygotowali identyfikatory dla wolontariuszy, zakupili gadżety WOŚP na finałowe granie i poinformowali o przygotowaniach do finału w powiecie gostyńskim. Przywieźli stamtąd identyfikatory, puszki, serduszka i plakaty 31. Finału WOŚP.

Spotkali się też z Jurkiem Owsiakiem i przedstawicielami Fundacji. Powiat gostyński jest dobrze znany Owsiakowi i Fundacji WOŚP z dotychczasowych finałów i innych wielkoorkiestrowych dokonań i ciepło wspominany: - „Tyle lat gramy razem. To ważne, że pokazujecie innym, że cały czas Wam się chce pomagać! Bo jesteście w grupie sztabów grających od samego początku. Zbieramy środki na zakup sprzętu do walki z sepsą. I wiemy, że dzięki naszemu wspólnemu działąniu będzie szansa na wyraźne podniesienie poziomu opieki medycznej i znaczne wyrównanie szans leczenia na wszystkich poziomach referencyjności oddziałów. A to oznacza uratowane życia wielu pacjentów”.

 

Przyłącz się  i przekaż dary dla ratowania dzieciaków!

Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 7, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 16.00) lub przynieś go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (13.01.18) lub niedzielę (14.01.18). Otrzymasz specjalne podziękowanie.

Podarowano już m.in. zabawki, kalendarze, duży zegar,  płyty muzyczne CD, torbę turystyczną czy talony na bezpłatne zabiegi kosmetyczne oraz kawę i słodycze. Jest już przygotowywane gostyńskie złote serduszko XXVI finału WOŚP (jedyne na świecie!).

Cel orkiestry

Szefowie gostyńskiego sztabu Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak podkreślają, że: - „Orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a  ciągle jeszcze brakuje najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia.  Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu albo czy Owsiak jest poprawny politycznie. Gramy, bo gostyński szpital już wielokrotnie otrzymał sprzęt z Fundacji WOŚP. Ale przede wszystkim gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno życie więcej! Bądźmy razem 29 stycznia i pomóżmy ratować dzieci i dorosłych!”


Opracowanie: PCPR w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies