Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 24 czerwca 2021 roku

Puchar Polski w kolarstwie szosowym z powiatowym akcentem

Dwunastoosobowy zespół kolarzy KKS „Gostyń” wziął udział w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym, Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, rozegranych w dniach 12–13 czerwca 2021 r. w Koziegłowach Śląskich, Pińczycach. Udział w zawodach został dofinansowanych przez powiat gostyński w ramach realizacji zadania w formie małego grantu - Promocja powiatu gostyńskiego przez wsparcie zawodników KKS Gostyń podczas zawodów o randze ogólnopolskiej.

Miejsce rozgrywania zawodów ma dla nas niezwykle sentymentalne znaczenia, gdyż w 2017 r odnieśliśmy tam największe sukcesy w historii naszego klubu podczas rozgrywanej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trzy złote medale i jeden brązowy dał nam pierwsze miejsce w klasyfikacji klubów sportowych w Polsce.

W tym roku startowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych juniorach i juniorach młodszych. Puchar składał się z dwóch wyścigów. W sobotę rozegrano jazdę indywidualną na czas długości 10 km, w której najlepiej zaprezentował się Tomek Listwoń, zajmując 4 miejsce. Zawodnik drugi i trzeci pojechali ten dystans zaledwie o 1 sekundę szybciej. Na 14 miejscu był Łukasz Skoczylas, na 16 miejscu uplasował się Jakub Biernacki, 21 Marcel Kożyczak. W drugim dniu rozegrano wyścigi ze startu wspólnego, wyzwanie stanowił upał i bardzo wymagająca trasa o długości 95 km. Finisz wyścigu został zaburzony kraksą i źle zaparkowanym samochodem, który nie zdążył zjechać przed przyjazdem kolarzy. Mimo to dobrze odnalazł się w tym zamieszaniu Marcel Kożyczak w juniorach młodszych, który finiszował na 10 miejscu. Juniorzy mieli do pokonani 114 km, peleton podzielił się na kilka mniejszych grup, 14 na metę przejechał Łukasz Skoczylas, mocno zmęczony Tomek Andrzejczak (w sobotę nie jechał czasówki, startował zawodach  torowych  w Kaliszu) przyjechał nieco dalej. W dziewczynach, juniorkach młodszych, na 22 miejscu na mecie zameldowała się Nikola Szajbel. Julka Biskup dobrze radziła sobie na trasie jednak na finiszu przy dużej grupie nie zawsze potrafi znaleźć sobie miejsce.

Był to nasz ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Kartuzach, gdzie Tomek Andrzejczak zajął 12 miejsce na czas, a Julka Biskup była 15 ze startu wspólnego.

Opracowanie: KKS Gostyń