Wtorek, 07 maja 2024 roku

Robert Marcinkowski Starostą, Grzegorz Marszałek Przewodniczącym. Za nami pierwsza sesja Rady Powiatu Gostyńskiego nowej kadencji.

Robert Marcinkowski został wybrany przez Radę Powiatu Gostyńskiego Starostą Gostyńskim. W skład zarządu weszli: Wicestarosta Michał Listwoń, Etatowy Członek Zarządu Szymon Jakubowski oraz członkowie zarządu: Piotr Curyk i Damian Walczak. Przewodniczyć posiedzeniom rady będzie Grzegorz Marszałek, funkcję jego zastępcy pełnić będzie Tomasz Skibicki. Prezydium rady oraz Zarząd Powiatu wybrany został podczas I sesji Rady Powiatu Gostyńskiego, która odbyła się 6 maja 2024 roku.

Inauguracyjną sesję Rady Powiatu Gostyńskiego rozpoczął radny senior – Tadeusz Pawlak. Wszyscy radni złożyli też ślubowanie. Po nim nastąpił wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Funkcje te sprawować będą Grzegorz Marszałek oraz Tomasz Skibicki.

Rada Powiatu Gostyńskiego wybrała również Starostę oraz Zarząd Powiatu. Pracę Starosty Gostyńskiego kontynuować będzie Robert Marcinkowski. Wicestarostą został Michał Listwoń, Etatowym Członkiem Zarządu Szymon Jakubowski, a członkami zarządu: Piotr Curyk oraz Damian Walczak.

Znany jest też skład i przewodniczący komisji stałych rady. Komisji Rewizyjnej przewodniczyć będzie Tomasz Gruetzmacher, Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego Damian Walczak, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Monika Gorynia, Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Tadeusz Pawlak, a Komisji Samorządowo-Organizacyjnej, Spraw Społecznych i Porządku Publicznego Sebastian Nowak.

Kolejna Sesja Rady Powiatu Gostyńskiego odbędzie się jeszcze w maju.