Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 29 marca 2023 roku

Trzynastka na piątkę! Najlepsi czeladnicy nagrodzeni.


Trzynastu młodych rzemieślników z powiatu gostyńskiego, którzy egzamin czeladniczy zdali na piątkę otrzymało wyróżnienia podczas corocznej uroczystości, organizowanej przez Cech Rzemiosł Różnych w Gostyniu. Gratulacje trafiły także w ręce ich rodziców oraz mistrzów szkolących. Wydarzenie miało miejsce w piątek 24 marca 2023 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Zaproszeni goście, wśród których byli włodarze gmin powiatu gostyńskiego oraz starosta gostyński, pogratulowali uczniom doskonałych wyników na egzaminie. Jak co roku, w uroczystości wziął także udział Tomasz Wika – dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

W tym roku na piątkę zapracowało 13 uczniów: uczących się w zawodzie monter instalacji sanitarnych: Eryk Krawiec, Krzysztof Markowski, Łukasz Jańczak, Jakub Chorała, Jakub Klupczyński i Eryk Giera; w zawodzie stolarz: Gerard Wenderski, Mikołaj Szefer; w zawodzie elektryk: Kacper Cieślak, Krystian Sikora i Grzegorz Gorwa, a także murarz-tynkarz: Jan Otworowski i dekarz: Jakub Antkowiak.

Gratulacje otrzymali również mistrzowie szkolący uczniów: Dawid Nawrocki, Jacek Juskowiak, Jędrzej Poznański, Stanisław Waleński, Tomasz Michalski, Mirosław Antkowiak, Leszek Chorała, Roman Twardowski, Adam Szymanowski, Benon Zboralski, Andrzej Gorwa i Grzegorz Skrzypczak. Podziękowania i dyplomy skierowano także do rodziców uczniów.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies