Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku

XIII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego osób zrzeszonych i niezrzeszonych * Grabonóg 2024 *


W sobotni  słoneczny poranek 13 kwietnia 2024, jak co roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych  w Grabonogu, w ramach Drzwi Otwartych Szkoły, odbył się XIII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, dla osób zrzeszonych i niezrzeszonych pod hasłem: „Gram trzeźwo i żyję trzeźwo” Grabonóg 2023.

Z zaproszenia skorzystało 21 zawodników w obu kategoriach, którzy przyjechali między innymi z Ponieca, Koźmina Wlkp., Kleszczewa, Czempinia, Leszna, Witkowa, Bodzewa, Gostynia, Ziółkowa oraz Magdalenki.

 Po emocjonujących pojedynkach, obfitujących w wiele ciekawych zagrań, najlepszym zawodnikiem w kategorii niezrzeszonych okazał się Laskowski Paweł z Leszna,  drugie miejsce zajął Lewandowski Ireneusz z Magdalenki a trzeci był Chamerski Andrzej z Ziółkowa, natomiast w kategorii zrzeszonych najlepszym zawodnikiem okazał się Pytlewski Kamil z GOKiS Kleszczewo, drugie miejsce zajął Nowacki Maciej LZS UKS Bodzewo a trzeci był Skibicki Daniel LZS UKS Bodzewo.

Klasyfikacja końcowa turnieju zawodników zrzeszonych do szóstego miejsca:

 1. Pytlewski Kamil – GOKiS Kleszczewo
 2. Nowacki Maciej – LZS UKS Bodzewo
 3. Skibicki Daniel – LZS UKS Bodzewo
 4. Cichocki Filip – Witkowo
 5. Michalski Maciej – GOKiS Kleszczewo
 6. Owsianny Jarosław – Burza Drzeczkowo

Klasyfikacja końcowa turnieju zawodników niezrzeszonych do szóstego miejsca:

 1. Laskowski Paweł – Leszno
 2. Lewandowski Ireneusz – Magdalenki
 3. Chamerski Andrzej – Ziółkowo
 4. Goszczyński Jakub – Bodzewo
 5. Goszczyński Mikołaj – Bodzewo
 6. Smektała Klaudia – Poniec

 

 

Na zakończenie Turnieju został rozegrany pojedynek o „SUPER PUCHAR”, naprzeciw siebie stanęli zwycięzcy w swoich kategoriach. Pojedynek dla oglądających okazał się przysłowiową „wisienką na torcie” zakończony wynikiem 3:2 dla Pytlewskiego Kamila  i to on odebrał „Super Puchar” i nagrodę rzeczową.

Wśród uczestników wystąpiła jedyna kobieta Smektała Klaudia z Ponieca, która również otrzymała nagrodę pocieszenia.

Na zakończenie Turnieju, organizator Zbigniew Klimański wręczył pamiątkowe statuetki na ręce Wójta Gminy Piaski – Wiesława Glapki, oraz Członka Zarządu Powiatu Gostyńskiego – Krzysztofa Deutscha  z podziękowaniami za wieloletnią współpracę   oraz wsparcie udzielane Uczniowskiemu Ludowemu Klubowi Sportowemu przy ZSR  w Grabonogu

Podsumowania turnieju oraz wręczenia nagród finansowych i rzeczowych dla zawodników   w  obu kategoriach dokonali: Dyrektor ZSR w Grabonogu – mgr Agnieszka Sadzka, Wójt Gminy Piaski – Wiesław Glapka, , Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego – Krzysztof Deutsch.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Gmina Piaski, Firma REHATEAM Gabinet Rehabilitacji i Terapii Manualnej w Gostyniu oraz ULKS Grabonóg, którym organizator składa serdeczne podziękowania.

Organizatorem turnieju był Zbigniew Klimański  a sędzią głównym Marcin Pawlak.

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży jak i rodziców przybyłych na Drzwi Otwarte Szkoły.

Cała impreza stała na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym, stwierdzili uczestnicy turnieju, zapowiadając chęć przyjazdu w przyszłym roku.

Opracowanie: Z. Klimański


 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies